Даме груев бб,
1440 Неготино

Почитувани, НУ Центар за култура „Ацо Ѓорчев“ Неготино објавува конкурс на фотографија на слободна тема. Од најдобрите фотографии ќе се организира изложба на фотографии во Галеријата на Центарот за култура. Фотографиите треба да се дигитална форма JPG со најмала големина од 8 мегапиксели поточно (3456 х 2304) и истите треба да се пратат на email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.  или да се донесат лично на USB во просториите на Центарот за култура најдоцна до 15.11.2017 година, право на учество имаат сите граѓани без ограничување на возраста. Изборот на фотографиите ќе го врши комисија формирана од членовите на Фото и Видео клубот „Ацо Ѓорчев“ Неготино по што ќе следува изложбата на 21.11.2017 година. За избраните фотографии поточно за лицата кои ќе учествуваат во изложбата дополнително ќе ве информираме. Повелете учествувајте во конкурсот!

НОВ КУЛТУРЕН БРАН

Од 30.10.2017 год. (понеделник) со почеток од 18:30 часот во киното на Центарот за култура ќе се прикажат 3 детски филмови во рамките на проектот поддржан од Министерството за култура на Република Македонија, наречен „Нов културен бран“. Ги покануваме граѓаните на Неготино да viagra pas cher ги донесат своите деца за да ги проследат овие детски филмови. Влезот ќе биде слободен!

28.09.2017 год. Со почеток од 20:00 часот во Центарот за култура „Ацо Ѓорчев“ Неготино концерт cialis 20mg ќе одржи познатата македонска музичка група БАКЛАВА, Влез слободен!

02.09.2017 (сабота) до 06.09.2017 (среда)

Во киното на Центарот за култура ќе се прикажува филмот за нашиот сограѓанин професорот Дионис Пашлаков  Avec L'amour.

Влез: 100 ден.

линк од youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=S6_JEC-rLtM