Даме Груев бб,
1440 Неготино

Напишано од НУЦК
Категорија:
? 08.04 2024 (понеделник)
⏰️ 12:00 часот
? Фоаје при Центар за култура
"Ацо Ѓорчев"
Почитувани,
Ве покануваме да присуствувате на изложба на слики "Над бескрајот на стените", изработени од уметникот Зоран Лазаревски.
? Повелете заедно да уживаме ?
Напишано од НУЦК
Категорија:
? 12.04.2024 (петок)
⏰️ 12:00 часот
? Кино сала при Центар за култура
"Ацо Ѓорчев"
Драги дечиња, почитувани родители,
Ве покануваме да присуствувате на Детскиот фестивал "ВЕСЕЛО ШТУРЧЕ"
Повелете заедно да уживаме во песничките и да се дружиме со дечињата-изведувачи
? Ве очекуваме ?
? Влез: 100 ден.
Напишано од НУЦК
Категорија:
? Почитувани, на 27.03.2024 год. (среда) со почеток од 19:30 час. ќе се прикажува играниот филм "Недела", животна приказна за Џеј Рамадановски.
?Кино сала при НУЦК "Ацо Ѓорчев" Неготино!
? Влез: 150 ден.
Не пропуштајте!

 Содржина: Филмот „Недела“ го следи животот на еден од омилените пејачи на овие простори, Џеј Рамадановски. Инспириран од вистински настани, ја раскажува приказната за Џеј од најраната младост до големиот успех што го оствари. Иако немал лесно детство, кое главно го поминал на улица и во поправен дом, Џеј успеа да го заземе своето место на музичката сцена и преку песна да стане дел од животот на многумина.

 

Режија: Немања Ќераниќ и Милош Радуновиќ

Улоги: Хусеин Алијевиќ, Марко Јанкетиќ, Стефан Вукиќ, Алексеј Бјелогрлиќ, Ален Селими, Ана Пиндовиќ, Златан Видовиќ, Милица Јаневски

Времетраење: 130 минути

Земја: Србија

Жанр: Драма

https://www.youtube.com/watch?v=_g-D_itKkmQ&t=4s

 
Напишано од НУЦК
Категорија:
? ТЕАТАР ВО НЕГОТИНО ?
Почитувани љубители на театарот и театарската уметност, чест и задоволство ни е да ве поканиме на
Хит театарската претстава од Горан Стефановски во режија на Наташа Поплавска "ДЕМОНОТ ОД ДЕБАР МААЛО" во изведба на професионалниот Театар Штип при НУЦК "Ацо Шопов" Штип.
Претстава што заслужува задолжително присуство!
? 03.04.2024 (среда)
⏰ 20:00 ч.
? Кино сала при НУЦК "Ацо Ѓорчев" Неготино
?Влез: 150 ден.
Билетите се пуштени во продажба во просториите на Центарот за култура