Даме Груев бб,
1440 Неготино

? ТЕАТАР ВО НЕГОТИНО ?
Почитувани љубители на театарот и театарската уметност, чест и задоволство ни е да ве поканиме на
Хит театарската претстава од Горан Стефановски во режија на Наташа Поплавска "ДЕМОНОТ ОД ДЕБАР МААЛО" во изведба на професионалниот Театар Штип при НУЦК "Ацо Шопов" Штип.
Претстава што заслужува задолжително присуство!
? 03.04.2024 (среда)
⏰ 20:00 ч.
? Кино сала при НУЦК "Ацо Ѓорчев" Неготино
?Влез: 150 ден.
Билетите се пуштени во продажба во просториите на Центарот за култура
? Почитувани, на 27.03.2024 год. (среда) со почеток од 19:30 час. ќе се прикажува играниот филм "Недела", животна приказна за Џеј Рамадановски.
?Кино сала при НУЦК "Ацо Ѓорчев" Неготино!
? Влез: 150 ден.
Не пропуштајте!

 Содржина: Филмот „Недела“ го следи животот на еден од омилените пејачи на овие простори, Џеј Рамадановски. Инспириран од вистински настани, ја раскажува приказната за Џеј од најраната младост до големиот успех што го оствари. Иако немал лесно детство, кое главно го поминал на улица и во поправен дом, Џеј успеа да го заземе своето место на музичката сцена и преку песна да стане дел од животот на многумина.

 

Режија: Немања Ќераниќ и Милош Радуновиќ

Улоги: Хусеин Алијевиќ, Марко Јанкетиќ, Стефан Вукиќ, Алексеј Бјелогрлиќ, Ален Селими, Ана Пиндовиќ, Златан Видовиќ, Милица Јаневски

Времетраење: 130 минути

Земја: Србија

Жанр: Драма

https://www.youtube.com/watch?v=_g-D_itKkmQ&t=4s

 

На 4ти јули 2023 година Неготино се одржа мултимедијалната изложба „State of” локацијата на настанот беше  пред платото на Центарот за култура „Ацо Ѓорчев“ Неготино каде што си своите изложени ликовни дела, скулптури, дигитални фотографии и модни креации се претставија повеќе уметници од Неготино: Сашко Јанев– Франко, Елена Дуковска, Мето Ангелов, Ѓурѓица Андонова, Елизабета Камчева, Цветанка Јованова, Невенка Величковска, Славица Капитанова.

Линк од видео: https://www.youtube.com/watch?v=9f4qvSBEcDc